Maris Ojamuru

Maris Ojamuru

Sustinere asutaja ja ESG ekspert

Maris on ESG ekspert, kellel on enam kui viisteist aastat kogemust ESG ja jätkusuutlikkuse teemade lahti mõtestamise ja strateegilise juhtimise valdkonnas. Marise fookus klienditöödes on eelkõige ESG juhtimisega seotud strateegilised tööd (ESG poliitika, strateegia ja ESG juhtimissüsteem ettevõtetes) kui ka avaliku sektori nõustamised. Lisaks eelnevale on Maris Sustinere digiplatvormi, Greenspect, üks eestvedajatest.

Marise klientideks on olnud ettevõtted ja organisatsioonid nagu LHV Pank, Coop Pank, Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK), Ülemiste Keskus, Tele2, Ekspress Grupp, Regionaalhaigla (PERH), Harju Elekter, Estanc AS, Elering, Tallink Grupp jt.

Jätkusuutlikkuse teemade lahti mõtestamist alustas Maris 2006. aastal Hansapangast (hiljem Swedbank), kel turu liidrina oli oluline roll oma ühiskondliku vastutuse mõistmisel ning juhtimisel. 2013.-2015. aastal oli Maris tegev Baltikumi ainsa strateegilise filantroopia fondi, Heateo SA, juhina. Lisaks sellele on ta olnud aktiivne juhatuse liige Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumis, koolitaja ja konsultant ettevõtetele ja avaliku sektori organisatsioonidele CSR valdkonnas alates 2012. aastast.

Koolituspäeva keskmes on ESG põhimõtted: millised on tegevuse mõjud, millised on vastutustundlikud juhtimispõhimõtted. Koolituspäeva lõpuks on osalejatel tegevusplaan oma ettevõtte mõjude vähendamiseks ja esmane raamistik raporteerimiseks.

Koolitajad: Maris Ojamuru ja Marko Siller

Aitäh, et esitasid oma töö

Kutsu agent appi!

Millise teenuse osaga saame aidata?
Kuidas Sinuga ühendust saada?
Soovid oma ideed täpsustada?